MŪSU LAIVU STĀSTS

"Rīgas Laivas" pa pilsētas kanāliem un ūdeņiem slīd jau kopš 2010. gada. Ideja radās ciemojoties pie draugiem Holandē un tur pilsētā, meklējot iespējas sevi izklaidēt, tika atrasta iespēja ar kajakiem izbraukt pa pilsētas ūdens ceļiem. Doma šķita lieliska un radās vēlmē šādu iespēju ieviest Rīgā, jo arī mūsu pilsētā ir daudz aizraujošu, piedzīvojumu vērtu ūdens ceļu – plašā Daugava, dažādi urbāni kanāli, kā arī lielais Ķīšezers. 

"Rīgas Laivas" toreiz sākām ar sešiem kajakiem, kuri toreiz atradās uz Peldošās darbnīcas radošajā Andrejsalā. Tolaik turpat bija arī "Lūzumpunkts" birojs. Ātri vien šīm laivām pievienojās divi lietoti jūras kajaki, kas atceļojuši no Norvēģijas fjordiem. Radošajai Andrejsalas videi mainoties, "Rīgas Laivas" pārcēlās uz Andrejsostas Jahtklubu. Šī vieta dod iespēju laivot jebkuros laikapstākļos, jo iebraukšanai pilsētas kanālā vējš netraucē. Mēs laivojam no agra pavasara līdz vēlam rudenim un reizēm arī ziemā.

Invetārs laika gaidā ir papildināts ar vairāk laivām un SUP dēļiem. Viss inventārs mums ir tāds, ar kuru pašiem ļoti patīk braukt. Jau gadiem "Rīgas Laivas" ir saaugušas ar "Lūzumpunkts" komandu, ka tā ir neatņemama mūs ikdienas sastāvdaļa. Tāpēc šogad "Rīgas laivas" pārsaucām par "Lūzumpunkts laivas".  

Kad birojā ir darbu kalni, mēs mēdzam doties savos īsajos kajaku braucienos. Tas palīdz izvēdināt galvu un uzkrāt jaunu enerģiju.

"Lūzumpunkts laivas" ved mūs tuvāk savai pilsētai un ļauj to iepazīt no citiem, vēl neredzētiem rakursiem. Un, lai arī cik reizes kāds maršruts ir mērots, tas vienmēr dod iespēju atklāt kaut ko no jauna. Mums prieks, ka "Lūzumpunkts laivas" dara šo pilsētu dzīvāku un radošāku.